Naprawa pralki czy czyszczenie ?

MASZ DOBRĄ PRALKĘ, UŻYWASZ DOBRYCH PROSZKÓW/ŻELI A twoja pralka dalej nie dopiera ubrań? 

Dlaczego tak się dzieje, że pralka nie dopiera naszych ubrań?

Najczęstszą przyczyną tego stanu rzeczy jest kierowanie do prania niewłaściwej ilości detergentu/proszku/płynu. Jesteśmy przekonani, że jeśli nasypiemy więcej proszku, czy nalejemy więcej płynu, to uzyskamy lepszy efekt prania. Nic bardziej mylnego! Aby pranie było dobre, to w pralce nie może piany.


NEGATYWNE SKUTKI NADMIARU DETERGENTU W PRANIU

Kiedyś prano przy użyciu kijanki (drewnianej deszczółki) wielokrotnie ubijając i spłukując tkaninę, tak aby cząsteczki brudu zosty wybite spomiędzy włókien. Dziś pierze za nas pralka, ale mechanizm jest bardzo podobny. Aby tkanina się wyprała musi ocierać i prosić o ścianki bębna pralki. Stosując zbyt wielką ilość proszku, w pralce wytwarza się nadmierna ilość piany i ubrania zamiast uderzać o ścinki bębna ślizgają się na nim i przez to są niedoprane!!!


Firma z Wrocławia która świadczy usługi z zakresu naprawa pralek Wrocław podzieliła się z naszą redakcją kolejnym negatywnym skutkiem bardzo dużej ilości detergentów jest nadmierne zużycie wody.
Pralka będzie uruchamiała dodatkowe płukania, aby pozbyć się piany w naszych ubrań!
Nie wspomnę już o potencjalnych problemów skórnych związanych z kontaktem naszej skóry z tkaninami pełnymi resztkami niewypłukanego proszku…


CZY KAPSUŁKI ROZWIĄZUJĄ PROBLEM NADMIERNEGO DOZOWANIA DETERGENTÓW?


Niektórzy z nas stosują do prania kapsułki, a również to rozwiązanie nie do końca gwarantuje nam prawidłowe dozowanie detergentu. Na opakowaniu kapsułek jest wprawdzie napisane, że do załadunku poniżej 4,5 kg powinno się stosować jedną kapsułkę, a powyżej 4,5 kg dwie kapsułki, ale nie wiemy ile waży pranie, które wrzuciliśmy do pralki??? Czy do 6 kg i 9 kg prania potrzeba tej samej ilości detergentu? Sami widzicie, że właściwe dozowanie wcale nie jest ten proste 
Na wesele nie musimy się nad tym zastanawiać, ani przepłacać za kapsułki, które do tanich nie należą, istnieją bowiem modele pralek, które zamiast tradycyjnych szuflad na detergenty mają inteligentny system pojemników, które zwraca się płynnymi środkami piorącymi, a pralka samoczynnie dobiera optymalną ilość do prania.
Ilość detergentu jest oceniana przez pralkę i automatycznie pobierana z pojemników zależnie od wagi załadunku, koloru czy rodzaju tkaniny. Po kilkudziesięciu cyklach prania urządzenie automatycznie informuje o konieczności uzupełnienia pojemników na detergenty.


JAKIE MODELE POSIADAJĄ SYSTEM AUTOMATYCZNEGO DOZOWANIA DETERGENTÓW?


Firma naprawa pralek Wrocław pokazała nam System automatycznego dozowania detergentów w urządzeniach takich firm jak: Amica, Bosch, Gorenje, Miele, Samsung i Siemens. Ceny pralek na takim systemem zaczynają się od 1500 pln.
Badania przeprowadzone w niektórych krajach europejskich przez markę Siemens wykazały, że 90 proc. wszystkich respondentów źle dozuje środki czyszczące! Decydując się na zakup pralki z systemem samodozującym będziesz mieć pewność, że prawidłowo dozujesz detergent i oszczędzasz wodę.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.